Yeni TUNBottle'ı sunuyoruz.
Daha Az Emisyon, Daha Fazla Değer

Yeni Standartlar Belirlemek

TUNAP GRUP'un vizyonu her zaman temizlik, koruma ve bakım alanında sürdürülebilir çözümler geliştirerek daha iyi bir dünyaya katkıda bulunmak olmuştur. En son geliştirmemiz olan yeni TUNBottle ile bu yaklaşımı tutarlı bir şekilde izledik.

Ürünün en uygun şekilde uygulanması, ambalajın sürdürülebilir bir şekilde bertaraf edilmesi ve CO2'nin azaltılması yoluyla, seçeneklerimiz sayesinde mümkün olduğunca sürdürülebilir bir ambalaj alternatifi geliştirdik. Ayrıca katkı maddelerinin performansı, kanıtlanmış TUNAP kalitesinde birinci sınıf bir kimyasal çözüm yarattığımızı bir kez daha kanıtlıyor.

 

Yeni Şekilde Kanıtlanmış TUNAP Kalitesi

Eşsiz ve Yenilikçi Tasarım

TUNAP'ın ilk yıllarından beri benzersiz katkı maddeleri yaratıyoruz. Şimdi sıra benzersiz bir ambalaj düşünmeye gelmişti. Şekil fikri, aracın kalbine bakıldığında ortaya çıktı: motora.

Enjektör bileşenini döndürerek TUNBottle'ın temel şekli doğdu. Görsel olarak, motor bileşenine tutarlı bir eşdeğerdir.

Yeni şekil, kullanıldığında çok pratik avantajlara da sahiptir: Şişe boynu, yanlış yakıt engelleyicinin üstesinden gelmek için artık yakıt tabancasının boyutlarına mükemmel şekilde uymaktadır.

Yenilikçi tasarım ve pratik uygulamaya ek olarak, katkı maddesinin elbette hala en yüksek ürün kalitesiyle karakterize edildiğinden bahsedilmemelidir - tıpkı TUNAP'tan alıştığınız gibi.

 

Enjektörden TUNBottle'a Dönüşüm

TUNBottle'ın özellikleri

 

TUNBottle'ın Faydaları

Hızlı Uygulama

Hızlı Uygulama

 
Tek adımlı uygulama zamandan tasarruf sağlar ve üretkenlik kazanır. Sadece kapağı çıkarın ve ürünü depoya doldurun.
Akıllı Tasarım

Akıllı Tasarım

 
TUNBottle'ın akıllı tasarımı özel bir şişe boynu ile birlikte gelir. Yanlış yakıt alma engelleyicisini açmak için yakıt tabancasının boyutuna mükemmel şekilde uyar ve böylece yanlış yakıt kullanımını önler.
Safe

Güvenli ve Kokusuz

 
TUNBottle, ürün döküldükten sonra kolayca tekrar kapatılabilir ve ayrıca istenmeyen kokuları da engeller. Çocuk emniyeti ve dokunsal uyarı işaretleri onu son tüketiciler için uygun hale getirir.
Easy

Kolay Geri Dönüşüm

 
Geri dönüşüm artık daha da kolay. İmha sırasında farklı malzemeleri ayırmaya artık gerek yok: Yeni TUNBottle% 100 geri dönüştürülebilir.

Kolay Uygulama, Kolay İmha

TUNBottle'ı Açın
TUNBottle'ı Açın
TUNBottle'ın kapağını açın: microflex® 984 tüm (biyo) dizel motorlar için, microflex® 974 tüm benzinli (etanol) motorlar (EURO 6) içindir.
Ürünü Depoya Ekleyin
Ürünü Depoya Ekleyin
TUNBottle'ı doldurun ve tamamen boşaltın. İnce şişe boynunun depoya tam olarak oturduğunu ve böylece yanlış yakıt engelleyicinin üstesinden geldiğini fark edeceksiniz.
Kolayca İmha Edin
Kolayca İmha Edin
Şişeyi tamamen boşalttıktan sonra kapağı tekrar kapatın ve vidalayın. Lütfen TUNBottle'ı yalnızca plastik ambalaj için çöpe atmayı unutmayın.
 

PET'e Yeni Bir Hayat Vermek

Son yıllarda döngüsel ekonomi modeli siyasette, sanayide ve toplumda zemin kazanıyor. Döngüsel ekonomi kavramı basit bir fikre dayanmaktadır: onarım, yeniden kullanma, geri dönüştürme.

Yaklaşımımız bu konsepte, yani plastiğe ikinci bir hayat vermek ve biyosfere girmesini engelleyen malzemeyi yeniden değerlendirmek üzerine kuruludur.


% 80 Geri Dönüştürülmüş PET'ten yapılmıştır

Yeni TUNBottle ile% 80 geri dönüştürülmüş PET malzemeden oluşan bir ambalaj çözümü geliştirmeyi başardık.

Bu, sentetik hammadde miktarını minimuma indirmemizi sağladı. Kullanımdan sonra TUNBottle'ın% 100'ü geri dönüşüm sistemine geri gönderilir.

Daha Sürdürülebilir Bir Çözüm

Enjektör doğrudan koruma ürünleri için yeni ambalajların geliştirilmesindeki ana motivasyonlarımızdan biri, daha sürdürülebilir bir çözüm yaratmaktı. Eski kutu ambalajdan geri dönüştürülmüş PET'e geçiş, bizi bu hedefe kararlı bir adım daha yaklaştırdı.

Sadece PET'in üretimi, teneke şişelerin üretiminden daha az enerji yoğun değildir. Ek enerji tasarrufu potansiyeli, bir PET şişenin önemli ölçüde daha düşük ağırlığından kaynaklanır - bu da daha düşük yakıt tüketimi ve nakliye aracında daha az aşınma ve yıpranma ile sonuçlanır.

 

ClimatePartner ile İşbirliği

Ne kadar sera gazı düşürürsek azaltalım, her zaman belirli bir miktar artık emisyon olacağının bilincindeyiz. Yine de, TUNBottle bizim ilk %100 iklim nötr ambalajımızdır.

Bu hedefe ulaşmak için sorumluluk almayı ve dünya çapında iklim koruma projelerini destekleyen ve teşvik eden bir organizasyon olan ClimatePartner ile işbirliği yapmayı seçtik. Ofset projelerimizle plastik içermeyen bir okyanus ve rüzgar enerjisi fırsatlarının inşasını destekliyoruz.


 

Sıkça Sorulan Sorular

TUNAP neden PET şişelere geçiyor?

Yeni ambalaj ile uygulamayı müşterilerimiz için kolaylaştırmak istiyoruz. Önceki ambalajda, doldurmadan önce kutuya bir ağızlık zahmetli bir şekilde monte edilmek zorundaydı. TUNBottle, ürünü depoya doldururken ek dolum borusu gerektirmez. Yeni şişeyle, yanlış yakıt engelleyicinin üstesinden herhangi bir çaba gösterilmeden gelir - teknik özellikler gereksinimleri karşılar. Bu, ek malzeme ve zaman tasarrufu sağlar.

TUNBottle hangi şişe boyutunda mevcuttur?

TUNBottle (şu anda) tek şişe boyutunda mevcuttur: dizel (984) ve benzin (974) yakıt varyantları için 200 ml kapasiteli. Doldurma miktarı genellikle darboğazın dibine kadar ulaşır.

TUNBottle'ın tasarımı nasıl geliştirildi?

Yeni TUNBottle'ın kutu tasarımı, bir enjektörün ana hatlarına göre modellenmiştir. Bileşenin etrafında döndüğünde, bir kutunun şekli tanınabilir. Böylelikle ürünün uygulaması artık şişenin tasarımına da yansıyor. Ek olarak, yeni şekil aynı zamanda kullanım açısından da puan alıyor - kutu elde oldukça rahat duruyor.

Yeni TUNBottle avantajlarını kimler için sunuyor?

Yeni ambalaj, kullanıcı ve çevre için avantajlar sunmaktadır. Uygulamaya bakıldığında, TUNBottle'ın kullanımı çok daha kolaydır. Ek dolum borusuna gerek yoktur, temiz bir doldurma mümkündür ve kutunun kolayca tekrar kapatılmasıyla kullanım sonrası koku önleme sağlanır. Ayrıca kullanıcı, ambalaj kutusunu ikili sisteme (plastik atık) iade ederek kolaylıkla geri dönüştürebilir.

Yeni ambalajın nakliye ve depolama üzerindeki etkisi nedir?

Ambalaj malzemesinin değiştirilmesinin nakliye ve depolamayla ilgili birçok avantajı vardır. Bir yandan yeni malzeme çok daha hafiftir - bu da nakliye sırasında daha az yakıt gerekmesi ve daha az CO2 emisyonu ile sonuçlanır. Sentetik malzeme ise pas oluşumuna karşı dayanıklıdır.

Ürün ve ambalaj birbirine nasıl uyuyor?

Emisyonların azaltılabildiği ve otomobilin performansının anında artırılabildiği motor verimlilik teknolojisi ile ürünün kendisi otomobil üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Yeni paketleme ile her iki yön de optimize ediliyor. Daha hafif malzeme ve daha iyi bir PCF (Ürün Karbon Ayak İzi) nedeniyle, ambalajın tüm yaşam döngüsü boyunca (üretimden kullanıma kadar) emisyonlar daha düşüktür. Ayrıca uygulama daha rahattır ve atölyedeki tüm uygulama sürecini olumlu etkileyebilir.

Etiketteki simgeler ne anlama geliyor?

İklime zararsız simge:% 100 iklime zararsız ambalaj anlamına gelir. % 80 geri dönüştürülmüş simge:% 80 geri dönüştürülmüş sentetik malzemeden yapılan bu ambalaj için kullanılan malzemeyi ifade eder. TÜV sertifikası: Egzoz emisyonunun azaltılması, yakıt tüketiminin azaltılması ve motor gücünün artırılması alanlarında ürünün kanıtlanmış etkinliğini ifade eder.

Ürünü tanka doldurmak için bir musluğa ihtiyacım var mı?

Yeni TUNBottle ile dolum borusuna ihtiyacınız yoktur. Darboğazın teknik özellikleri standartla uyumludur ve yanlış yakıt engelleyicinin üstesinden gelebilir.

Ürün son tüketiciye uygun mu?

984 ve 974 ürünleri, çocuk emniyeti ve dokunsal uyarı işaretleri gibi gerekli özelliklere sahip olduklarından son tüketiciler için de uygundur.

Ne tür sentetik malzemeler kullanılıyor?

TUNBottle, aşağıdaki sentetik malzemelerden yapılmıştır: rPET (geri dönüştürülmüş polietilen tereftalat), PET (polietilen tereftalat), rPP (geri dönüştürülmüş polipropilen), HD-PE (yüksek yoğunluklu polietilen).

Paylaşılan sorumlulukla neyi kastediyoruz?

Ortak sorumluluk derken TUNAP'ın farklı çevre projelerine katkıda bulunduğunu kastediyoruz. Dahası, araştırma ve geliştirmeye çok çalışıyoruz çünkü rPET payını artırmaya çalışıyoruz. Ürünün müşterimiz veya kullanıcısı olarak sizi, imha etme konusunda dikkatlice düşünmeye teşvik etmek istiyoruz: Lütfen döngüyü bozmayın ve şişeyi uygun şekilde imha etmeyin.

TUNAP hangi sürdürülebilir projeyi destekliyor?

“Plastic Bank” adında temiz okyanus projesini ve rüzgar enerjisinin geliştirilmesini destekliyoruz. Daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

TUNBottle geri dönüştürülebilir mi?

TUNBottle, esas olarak% 100 geri dönüştürülebilir olan rPET (ve PET) 'den yapılmıştır. Uygun bertaraf ile TUNBottle plastik bertaraf döngüsüne eklenir ve buna göre yeniden kullanılabilir.

Kapak da geri dönüştürülebilir mi?

Kapak, rPP (geri dönüştürülmüş polipropilen) ve HD-PE'den (yüksek yoğunluklu polietilen) yapılmıştır ve aynı zamanda %100 geri dönüştürülebilir.

PET'in diğer ambalaj malzemelerine göre avantajları nelerdir?

Düşük ağırlığı nedeniyle PET, nakliye sırasında avantajlara sahiptir - cam çok daha ağırdır ve dolayısıyla daha yüksek yakıt tüketimi ve emisyona neden olur. PET malzeme %100 geri dönüştürülebilir: Uygulamadan sonra tekrar kullanılabilir. PCF, cam veya teneke gibi diğer malzemelere kıyasla oldukça düşüktür ve bu da daha düşük çevresel etkiye yol açar.

PET için geri dönüşüm oranı ne kadar yüksek?

Geri dönüşüm oranı, bir popülasyondan geri dönüştürülmüş hammaddelerin oranını tanımlar. Geri dönüşüm oranları ülkeden ülkeye değişir. 2017'de Almanya'da toplam plastik atıkların %99'u geri dönüştürüldü. Mekanik geri dönüşüm %46 ve enerji geri kazanımı %53 oranındadır.

PET'in uygun şekilde imha edilmesi nedir?

TUNBottle'ın doğru geri dönüşümü için uygun şekilde imha edilmesi önemlidir. TUNBottle, plastik atığın içine atılmalıdır - yeşil geri dönüşüm dairesi, gösterge olarak şişe etiketinin üzerindedir. Şişe plastik atığın içine atılmadan önce tamamen boşaltılmalı ve kapak tekrar kapatılmalıdır (Lütfen her zaman ülkeye özgü imha yönetmeliklerine uyun).

Kalan atıkla birlikte atılan bir TUNBottle'a ne olur?

TUNBottle ikili sisteme beslenmezse (örneğin, sarı torba veya genel olarak plastik atık yoluyla) ve artık atık olarak biterse, enerji geri kazanımı için kullanılır - genellikle yakılır. PET, kağıt, ahşap veya linyit ile karşılaştırılabilecek yüksek bir kalori değerine sahiptir. Bu nedenle, çimento endüstrisi gibi farklı endüstriler bu hammaddeyi farklı ocakları ateşlemek için kullanır.