Mikroorganizmalarla Doğru Temizlik ile Mücadele

Mikroorganizmalarla Doğru Temizlik ile Mücadele

Hijyene Gelince Hiçbir Şeyi Tesadüfe Bırakmayız:

Hijyenik Temiz Yüzeyler İçin

Temizlik ve Bakım Ürünlerimiz.

Hijyenik Olarak Temiz Yüzeyler İçin Doğru Temizlik

İster evde, arabada, toplu taşıma araçlarında veya endüstriyel tesislerde olsun: mikroorganizmalar ve patojenler her yerde gizlidir - sadece görünen yüzeylerde değil, aynı zamanda gizli yerlerde ve her gün soluduğumuz havada da.


Patojenin Aerojenik veya Temas veya Yağlama Enfeksiyonu Yoluyla Yayılması

Sözde aerojenik enfeksiyonda patojenler, öksürme veya hapşırma sırasında ortaya çıkan küçük yüzen damlacıklar (aerosoller) ve ayrıca hava yoluyla veya bir dokunuş zinciri yoluyla temas veya bulaşma enfeksiyonu yoluyla daha da yayılır.

Doğru temizlik ürünleri kullanıldığında bu mikroorganizmaların şansı yoktur: Bu nedenle, sağlığınızı etkili bir şekilde korumak için hijyenik olarak temiz yüzeyler sağlayın.


Farklı Temizleme İşlemleri

Burada iki farklı işlem kullanılmaktadır: temizleme ve dezenfeksiyon - TUNAP her iki alan için de ürünler sunmaktadır. Ancak iki yöntem arasındaki fark nedir?

Temizlik ve Dezenfeksiyon: Fark Nedir?

Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon, enfeksiyon veya patojen geçişini önlemek için mikroorganizmaları inaktive etmek için kimyasal ve fiziksel süreci tanımlar. Bu, mikropları yüzde 99,999'un üzerinde azaltabilir. Dezenfeksiyondan sonra, bir milyon mikroptan maksimum on tanesi hayatta kalabilir.


Temizlik

Temizleme, temizlik maddesi ve dezenfektan kalıntıları dahil olmak üzere kir ve mikroorganizmaların mekanik olarak uzaklaştırılması anlamına gelir. Amaç, mikroorganizmaların çoğalmasını önlemektir. Temizleme sırasında mikrop azaltma, temizliğin ne kadar etkili olduğuna bağlı olarak yüzde 10 ila 90 arasında olabilir.

Pek çok durumda, hijyenik temizlik yeterlidir, çünkü iyice yapılırsa yeterli mikroplar çıkarılabilir.

Farklı Uygulama Alanları İçin Temizlik ve Bakım Ürünleri

Paslanmaz Çelik Bakım

Paslanmaz Çelik Bakım

Ev, yiyecek ve içecek endüstrisindeki paslanmaz çelik yüzeyler için bakım spreyi. Aynı zamanda temizler, korur ve bakım yapar.

Plastik Temizleyici

Plastik Temizleyici

Tüm pürüzsüz yüzeyler için temizlik ve bakım uygulaması için 2'si 1 arada kombinasyon ürünü. Doğal balmumu ile - özel bakım etkisi, uzun süreli parlaklık sağlar.

Banyo ve Tuvalet Temizleyici

Banyo ve Tuvalet Temizleyici

Kireç, kir ve sabun kalıntılarına karşı temizleme köpüğü. Dikey yüzeylere de yapışan yeni güçlü köpük / jel formülasyonu.

Cam ve İç Cephe Temizleyici

Cam ve İç Cephe Temizleyici

Plastik, cam ve tekstil yüzeyler için iç temizleyici. Özel yüzey aktif maddelerle iz bırakmadan temizlik.

Kokpit Spreyi

Kokpit Spreyi

Araç iç kısmındaki kokpit ve kemerlerin bakımı için antistatik etkiye sahip silikonsuz kokpit spreyi.

İç Mekan ve Klima Spreyi

İç Mekan ve Klima Spreyi

Araç iç kısmındaki istenmeyen kokuları ortadan kaldırır. Koku emici formülasyonu ile bağımsız, hızlı ve sürdürülebilir püskürtme.