Bag-on-Valve (BOV) <br> Aerosol Technology

Bag-on-Valve (BOV)
Aerosol Technology

Bag-On-Valve: Genel olarak TUNAP

TUNAP, akıllı ürün konseptleri ve sürdürülebilir gelişmeler anlamına gelir. Amacımız her zaman en iyi kaliteyi sunmak ve aynı zamanda sağlık ve çevre uyumluluğu açısından en yüksek standartları karşılamaktır. Bu kılavuz ilkeleri belirli ürün konseptlerinde nasıl uyguladığımız Bag-on-Valve (BOV) aerosol teknolojisi ile çok iyi açıklanabilir.

 

Nasıl çalışır? TUNAP videoda Bag-on-Valve'ı açıklıyor.

Çevre dostu, hijyenik, sürdürülebilir.

Bag-on-Valve teknolojisi kalite, sürdürülebilirlik ve çevresel uyumluluk anlamına gelir. Bu akıllı sprey dağıtıcı sistemi, yanıcı yakıtlar yerine, teknik olarak mümkün olan her yerde iklim dostu iticiler kullanan geleneksel aerosol teknolojilerimizin çoğunda olduğu gibi hava veya nitrojen gibi çevre dostu gazlar kullanır.

Bag-on-Valve aerosol ile aktif bileşen, sızdırmaz bir torba içinde iticiden tamamen ayrılır. Bu, ürünün saf haliyle uygulanabilmesi avantajına sahiptir - böylece tarifin tam saflığı korunur.

Hermetik conta, aktif bileşenin kontaminasyonunu ve oksidasyonunu önler. Bu, ürün için uzun bir raf ömrü ve koruyucuları azaltma olasılığı ile sonuçlanır.

Bag-on-Valve aerosol teknolojisi: Avantajlar

Çevre dostu
Yanıcı yakıtlar kullanılmadan hava veya nitrojen gibi çevre dostu gazların kullanılması.
Hijyenik açıdan saf ürün
alüminyum torba içinde sızdırmaz ve fonksiyonel olarak güvenilir paketleme hijyenik olarak temiz ürün temin eder.
Daha uzun raf ömrü
Ürün, aktif bileşenlerin daha uzun bir raf ömrü, alüminyum torba önler kontaminasyonu ve oksidasyonu yer alır.
360 ° püskürtülebilirlik
BOV aerosol herhangi bir yöne ve her açıdan, hatta yukarıdan bile püskürtülebilir.
itici (açık mavi Burada gösterilen) torba dışındadır.

itici (açık mavi Burada gösterilen) torba dışındadır.

Ürün ve itici gazın ayrılması

Klasik sprey püskürtme sistemleri ile, ürün ve itici uzamsal kutu içinde birlikte yer almaktadır. Burada ürün ve itici mekansal birbirinden ayrılır: Bu Bag-on-Valve aerosoller ile durum böyle değil.

Aktif bileşen, valfe bağlı esnek, sızdırmaz bir alüminyum torba içinde bulunur. Sıkıştırılmış itici gaz, bunun dışında, torba ile kutu iç duvarı arasında kalan boşlukta bulunur.

Sprey başlığına basıldığında, ürün, geleneksel aerosollerde olduğu gibi itici gazla birlikte değil, saf haliyle uygulanır

BOV: Uygulamada çok yönlü, kullanımda sürdürülebilir

Bag-on-Valve teknolojisi, geleneksel aerosollerde de kullanılan tüm ürünler için uygundur. Bununla birlikte, olası kullanım ve uygulama aralığı BOV aerosolleri ile çok daha geniştir:

  • Bir Torbalı Valf tüm pozisyonlarda (360 °) püskürtme yapabilir ve bu nedenle zor koşullar altında kullanım için idealdir, örn. havai.
  • BOV, düşük VOC aralığındaki maddeler (uçucu organik bileşikler) ve daha yüksek basınçlı aerosol üretimi için çözümler sunar.
  • Bag-on-Valve teknolojisi ayrıca, polar olmayan veya viskoz aktif bileşenler gibi sıkıştırılmış gazlarla doldurulması zor olan ürünler için bir çözüm sağlar.
  • Dış kabın ve çantanın içinde bulunan etken maddenin hermetik olarak ayrılması sayesinde BOV, otomotiv sektöründen temizlik ürünleri gibi hassas veya agresif formülasyonlar için de uygundur.
  • Bag-on-Valve teknolojisi yanıcı gazlar yerine hava veya nitrojen gibi çevre dostu porpellanları kullandığından, bu aerosol teknolojisi güvenlik ve çevre uyumluluğu açısından da bir avantaja sahiptir.
  • BOV teknolojisi, uygulama ve bertaraf söz konusu olduğunda da sürdürülebilirdir: kullanılan malzemeler genellikle geri dönüştürülebilir, ürün birkaç kez kullanılabilir ve çantanın özel şekli, kutunun neredeyse tamamen ve karlı bir şekilde boşaltılmasını sağlar.