TUNAP dezenfeksiyon ürünleri çalışır.

TUNAP dezenfeksiyon işler.

Dezenfeksiyon ve temizleme çözümlerimiz

Korona (COVID 19), bakteri ve mikroplar gibi zarflı virüslerden korunma

Her alan için temizleme ve dezenfeksiyon çözümleri

Temizlik ve dezenfeksiyon günlük yaşamımızda gittikçe artan bir rol oynamaktadır - sadece koronavirüs (COVID-19) gibi pandemiler genel halkın dikkatini çektiği için değil. Sorun düzenli el yıkama sırasında olduğu gibi yüzeylerin, aletlerin, makinelerin ve endüstriyel sistemlerin temizlenmesi ve dezenfeksiyonu sırasında da gündeme gelmektedir. Evde veya halka açık bir alanda temizlik veya dezenfeksiyon ihtiyacınız olsun: Tüm bu önlemlerin ortak amacı her zaman sağlığımızı ve refahımızı etkili bir şekilde korumaktır.


Teknoloji pazarının liderlerinden dezenfeksiyon çözümleri

TUNAP, temizlik, koruma ve yağlama alanlarında teknoloji pazar lideridir. Temizlik ve dezenfeksiyon çözümleri için tek kaynaklı bir geliştirici, üretici ve satıcıdır: en geniş sektör, endüstri ve kullanım alanı yelpazesi için. Aşağıdaki bölümde, virüsler, mikroplar, bakteriler ve mantarlarla etkili bir şekilde (korona) mücadele eden çok çeşitli yüksek etkili dezenfeksiyon etken maddelerini tanıtacağız.

Cleaning

Neden yüzey dezenfeksiyonu?

Yüzey dezenfeksiyonu cansız yüzeylerin ve nesnelerin sistematik dezenfeksiyonunu içerir.

Virüsler, bakteriler ve mantarlar gibi mikroorganizmalar, tuvaletler, bağlantı parçaları, kapı kolları ve topuzlar, korkuluklar, çalışma yüzeyleri ve zeminler dahil olmak üzere çok sayıda insan tarafından kullanılan yüzeylerde sıklıkla bulunur. Patojenler yüzeylerde aylarca hayatta kalabilir ve insanlar için potansiyel bir enfeksiyon kaynağıdır. Bu nedenle yüzey dezenfeksiyonu, insanlara hastalık bulaşmasını önlemek için etkili bir önlem yoludur. Uzmanların enfeksiyon profilaksisi dediği bir uygulamadır.

Hijyenik düzenlemeler, endüstriyel gıda üretimi ve bir dizi ticari alanda düzenli yüzey dezenfeksiyonu gerektirir.

SARS-CoV-2 korona gibi zarflı virüslere karşı yüzey dezenfeksiyonu

Yüzey dezenfeksiyon temizleme maddesi

Yüzey dezenfeksiyon temizleme maddesi

Yıkanabilir tüm nesnelerin ve yüzeylerin geniş ölçekli dezenfeksiyonu ve temizlenmesi için. Bu formül cam, plastik ve metal yüzeyleri dezenfekte eder, temizler ve korur. Almanya halk sağlığı ajansı Robert Koch Institute için tanınmış bir danışman olan EUROVIR® Hijyen İşçiliği, bu formülün zarflı virüslere karşı etkinliğini doğruladı.

 • Koronavirüs SARS-CoV-2'ye karşı onaylanmış etkinlik
 • Diğer zarflı virüslere karşı (sığır viral ishal (BVD) ve aşı dahil) etkililik
 • Dezenfeksiyon, temizleme ve koruma özelliği
 • 2 dakika sonra etkili
 • Malzeme uyumluluğu iyi
 • Ürün hacimleri: 1 litre ve 5 litre

Uygulama:

Uygun bir uygulama cihazını veya püskürtme ünitesini istenen miktarda yüzey dezenfektan maddesi ile doldurun. Seyreltilmemiş temizlik maddesini yüzeye uygulayın, silin ve en az 5 dakika bekletin. Tüm alanın kaplandığından emin olun. Uygulama süresi boyunca yüzeyi ıslak tutun ve 50 ml / m2'den fazla uygulama yapmayın.

Tamamlanan buharlaşma süresinden sonra (yaklaşık 15 dakika) daha fazla silmeye gerek yoktur. Temizleme maddesi 2 dakika sonra zarflı virüslere (koronavirüs gibi) ve 5 dakika sonra bakterilere karşı etkili koruma sağlar.

SARS-CoV-2 korona gibi zarflı virüslere karşı etkili koruma

Yüzey dezenfektan maddesi, Almanya halk sağlığı ajansı Robert Koch Enstitüsü için tanınmış bir danışman olan EUROVIR® Hijyen-İşçi tarafından test edildi. Ajan "sınırlı virüidal" olarak doğrulanmıştır, yani sığır viral ishal (BVD), aşı ve SARS-CoV-2 dahil olmak üzere bu kategoriye giren diğer virüsler gibi zarflı virüslere karşı etkilidir.

Robert Koch Enstitüsü (RKI), solunum salgılarının nesnelerin ve yüzeylerin kontaminasyonu yoluyla bulaşma olasılığını göz ardı etmemiştir - bu, yetersiz koruma ve hijyenik uygulamalardan kaynaklanabilecek artan bir enfeksiyon riskini temsil eder. (Kaynak: RKI)

Alman Sağlık Bakanlığı yüzeylerin, nesnelerin ve tuvalet tesislerinin düzenli olarak temizlenmesi gerektiğini önermektedir. (Kaynak: Alman Sağlık Bakanlığı)

SARS-CoV-2'yi kaldırmak için yeni koronavirüs, cam, plastik ve metal yüzeylerden, kapsamlı temizlik ve ideal olarak yüzeylerin ve nesnelerin dezenfeksiyonu yapılmalıdır.

Yüzey dezenfeksiyonu nasıl uygulanır?

El dezenfektanı

Neden el dezenfektanı?

"El dezenfeksiyonu, dezenfekte edici ajanın virüsler, bakteriler, mikroplar ve mantarlar gibi mikro organizmaları öldürmek için ellere sürülmesi uygulamasıdır."

İnsanları selamlamak için el sıkışmak, kapı koluna dokunmak veya cüzdanlarımızı çıkarmak: İstesek de istemesek de her gün mikroorganizmalarla temas ediyoruz. Ayrıca, bir şeye her dokunduğumuzda onları alıyor ve iletiyoruz. Sadece elimizde yaklaşık 10 milyon patojenik mikroorganizma bulunur. Patojenler vakaların% 80'inden fazlasında elle dokunarak, yani smear enfeksiyonu yoluyla bulaşır. Bu nedenle ellerdeki enfeksiyon zincirini kırmak çok etkilidir ve hijyen yönetimi için bu kadar büyük bir gelişme potansiyeli sunar.

El dezenfeksiyonu, sadece ameliyatlar ve hastaneler gibi tıbbi tesislerde değil, yaşamımızın her alanında sağlığımızı korur.

Korona SARS-CoV-2 ve bakterilere karşı el dezenfeksiyonu

El dezenfektanı

El dezenfektanı

Hijyenik el dezenfeksiyonu, korona SARS-CoV-2 ve bakteriler gibi zarflı virüslerle etkili bir şekilde savaşır. Formül temizler, dezenfekte eder ve korur. Ayrıca enfeksiyon ve hastalık riskini de en aza indirir.

 • Sadece 30 saniye sonra etkili
 • Ciltte temiz, güvenli bir his yaratma
 • Ürün hacimleri: 1 litre ve 5 litre
 • 20/03/2020 tarihli Alman Federal İş Sağlığı ve Güvenliği Enstitüsü'nün (BAuA) genel direktifine dayanan reçete
 • Sadece profesyonel kullanım için

Uygulama:

Elleri kurutmak için yaklaşık 3 ml uygulayın ve sanitreri 30 saniye boyunca iyice ovalayın. Tüm alanın kaplandığından emin olun ve tüm uygulama süresi boyunca ellerinizi ıslak tutun. Dezenfektanı parmak uçlarınıza, elinizin avuçlarına, başparmaklarınıza ve parmakların arasına sürdüğünüzden emin olun.

Fiyatlar ve müsaitlik hakkında sorularınız mı var? Eğer öyleyse, iletişim formumuzu kullanarak bize ulaşabilirsiniz:

Sinner Çemberi: Verimli temizlik arkasındaki dört faktör

Sinner adlı Çember etkileyen temizlik kalitesini faktörlerini açıklar. Dört faktör temizlik maddesi, mekanik, zaman ve sıcaklıktır. Dört parametre farklı derecelerde kullanılabilir. Bir faktörün yoğunluğunu artırırsanız, diğer üç faktörün seviyesini de azaltabilirsiniz. Örneğin, bir temizleme çözeltisinin uygulama süresini uzatırsanız mekanik hareket azalır.

Sinner Çemberi

(Dezenfeksiyon) temizlik maddesi

Dezenfeksiyon veya temizleme maddesi, temizleme işlemini başlatır, yabancı maddeleri çıkarır ve taşınana kadar süspansiyonda tutar. Dezenfektan ajanın kimyasal etkisi yüzeylerdeki mikro organizmaları öldürecektir.

Mekanik

Mekanik eylem, bu işlemin temizleme bezleri, fırçalar, süngerler veya sıvı veya gaz basıncı kullanılarak yüzeyler üzerindeki etkisini açıklar. Mekanik kuvvet, temizlik maddesinin uygulama süresini azaltır ve aynı anda temizleme işlemini kısaltır.

Zaman

Uygulama süresi, bir dezenfektan maddenin uygulanması ile yabancı maddenin uzaklaştırılması arasındaki süredir. Yüzey dezenfeksiyonunda kritik bir faktördür. Dezenfekte edici maddenin, mikro organizmaları etkili bir şekilde öldürmek veya etkisiz hale getirmek için gerekli süre boyunca bir yüzey üzerinde durmasına izin verilmelidir.

Sıcaklık

Temizleme sıcaklığı ayrıca temizleme sonucunu da etkiler. Kural olarak, yabancı malzeme ısı uygulamasıyla daha kolay çözülür. Ancak ısının kendi sınırlamaları vardır (örneğin yanma tehdidi, yüzeylere hasar, temizleme çözeltilerinin ağır buhar üretimi). Burada tarif edilen TUNAP ürünleri ortam sıcaklıklarında uygulanır.

Pazara giriş ile ilgili bulunabilirlik, teslimat süreleri ve bilgiler

Kullanılabilirlik ve teslimat sürelerimiz

Aplikatörlerin (örn. Pompa püskürtme üniteleri) şu anda bu ürünlerin piyasa sıkıntısı nedeniyle sunulmadığını lütfen unutmayın. Olabildiğince hızlı bir alternatif bulmak için çalışıyoruz.

Dezenfeksiyon maddelerinin içeriği büyük ölçüde gerekli hammadde ve ambalaj malzemelerinin mevcudiyetine bağlıdır. İşlenmiş hammadde tedarikçilerimizden teslimat süreleri hakkında güvenilir taahhütler alamıyoruz.

Dezenfeksiyon maddeleri muafiyeti


Koronavirüs pandemisinin bir sonucu olarak, bazı durumlarda (el) dezenfekte edici maddelerin üretimi ve pazarına giriş için ulusal muafiyetler düzenlenmiştir. Avrupa Kimyasallar Ajansı'nın (ECHA) web sitesi, AB üye devletlerindeki sorundan sorumlu devlet kurumları için ayrıntılı iletişim bilgilerini içermektedir.

Daha fazla bilgiye ihtiyacınız veya sorunuz mu var?

İletişim / Sorular

Dezenfeksiyon ve temizlik hakkında sorunuz mu var?

Eğer öyleyse, iletişim formumuzu kullanarak bize ulaşabilirsiniz:


Aşağıdaki sitelerde başka yararlı bilgiler bulacaksınız: