Office Work

Denetim ve Uyumluluk

Uyumluluk

TUNAP, hem yerel hem de küresel düzeyde Kurumsal Denetim ve Kurumsal Uyumluluk konusunda güçlü bir şekilde çalışmaktadır.

Bu ilkeler sadece yürürlükteki tüm kurallara ve yasalara uymayı değil aynı zamanda TUNAP Grubu'nun sürdürülebilir kurumsal başarısının ayrılmaz bir parçasını oluşturan çalışanlarının uygun zihniyetini de içermektedir.

Ve bu zihniyeti teşvik etmek amacımız. Aynı zamanda, bu zihniyet çalışanlarımızın tüm geçerli ulusal ve uluslararası kurallara ve yasalara sıkı sıkıya bağlı kalmasını gerektirir.

Grup Çapında Raporlama Sistemi/Reporting Hotline SpeakUp

Müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve diğer iş ortaklarımızla birlikte birbirlerine dürüstlükle davranmaya kendimizi adadık. Çalışmalar, üçüncü taraflardan alınan raporların sık sık ekonomik suç vakalarının çözümüne yardımcı olduğunu göstermiştir. Bu nedenle, hem TUNAP Grubu çalışanlarının hem de üçüncü tarafların ceza eylemlerini ve diğer önemli uyum ihlallerini rapor etmelerine izin veren bir sistem kurduk. Bu web tabanlı araca BKMS Sistemi (Business Keeper Monitoring System) denir.

Bu sistemi kullanarak bir olayı bildirmek isterseniz, bunu isimsiz olarak veya isimle yapabilirsiniz. Bununla birlikte, açık bir iletişim ortamı geliştirmek istediğimiz için, rapor gönderirken adınızı vermenizi tavsiye ederiz. Kişisel bilgilerinizi kesin bir gizlilik içinde ele alacağız ve katılan tüm tarafların yasal çıkarlarını dikkate alacağız.

Lütfen BKMS sisteminde sizinle iletişim kurabileceğimiz bir posta kutusu oluşturun. Bu, daha sonra herhangi bir sorunuz varsa veya daha sonra raporunuza daha fazla bilgi eklemek istemeniz durumunda önemlidir. İstenirse, posta kutusu yoluyla iletişim de isimsiz olarak saklanabilir.

Sistem, yalnızca TUNAP Grubu'ndaki şüpheli ekonomik suç vakalarına veya büyük uyum ihlallerine dikkat çekmeyi amaçlamaktadır. Bu sistemin başka amaçlarla kötüye kullanılması bir suç teşkil edebilir.

Burada bir rapor gönderebilirsiniz.

Desteğiniz için çok teşekkür ederiz!